Μία μικρή εστία φωτιάς που ξέσπασε στην Λοφούπολη αντιμετωπίστηκε άμεσα και αποτελεσματικά χάρη στην έγκαιρη επέμβαση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, με την πολύτιμη συνδρομή της εθελοντικής ομάδας έργου του Δήμου Ηρακλείου.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/03/fotia-3-1024x768.jpg)
Στο σημείο έσπευσε άμεσα ο Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας, κ. Γιώργος Καραντινός, ο οποίος εξέφρασε θερμές ευχαριστίες προς την εθελοντική ομάδα και την Πυροσβεστική Υπηρεσία για την άψογη συνεργασία, την επιχειρησιακή ετοιμότητα και την αποτελεσματικότητα που επέδειξαν στην αντιμετώπιση του περιστατικού.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/03/fotia-4-1024x768.jpg)