Από το Επιμελητήριο Ηρακλείου ξεκίνησε τις επαφές της με τοπικούς φορείς η υποψήφια Περιφερειακή Σύμβουλος Αμαλία Νινιράκη. Η επίσκεψή της είχε επιπλέον συμβολικό χαρακτήρα, καθώς ως Γενική Γραμματέας του Επιμελητηρίου δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει τις επαφές της με τους φορείς του νομού από οπουδήποτε αλλού.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2023/08/Επιμελητήριο-1-768x1024.jpg)
Στη διάρκεια της συνάντησης που είχε με τον Πρόεδρο του Επιμελητηρίου Μανόλη Αλιφιεράκη, συζητήθηκαν ζητήματα που αφορούν την επιχειρηματικότητα και τους τρόπους με τους οποίους η Περιφέρεια μπορεί να συμβάλει στη στήριξη μικρομεσαίων επιχειρήσεων, οι οποίες αποτελούν τη ραχοκοκαλιά της οικονομίας της Κρήτης.
Παράλληλα η υποψήφια Περιφερειακή Σύμβουλος του συνδυασμού «Για την Κρήτη μας» είχε την ευκαιρία να συζητήσει με εργαζόμενους για ζητήματα που τους απασχολούν.