Έκπληκτοι έμειναν οι επιβάτες της ελληνικής αεροπορικής εταιρίας Aegean airlines, όταν αντίκρυσαν τον κο Δημήτρη Γερογιάννη ,διευθύνοντα σύμβουλο της εταιρίας να μοιράζει σοκολατάκια γιορτάζοντας έτσι τα 25 χρόνια της Aegean.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/05/simvoulos-1.jpg)
Κατά τη διάρκεια των χθεσινών πτήσεων , οι ανακοινώσεις στο εσωτερικό του αεροσκάφους ήταν διαφορετικές από το καθιερωμένο ! Η συγκίνηση ήταν μεγάλη ,καθώς πολλά από τα μέλη του πληρώματος βρίσκονται ήδη στην εταιρία, από την πρώτη ημέρα.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/05/2-4-768x1024.jpg)
Ένα τέτοιο πρόσωπο , με πολυετή πορεία στην εταιρία είναι και ο κος Δημήτρης Γερογιάννης . «Η Aegean είναι για εμένα, το σπίτι μου . Έχουμε ζήσει κακές αλλά και πολύ καλές στιγμές. Στιγμές που ενώνουν ανθρώπους και φέρνουν υπερηφάνεια στην ομάδα.» αναφέρει στο Themakritis.gr ο Κος Γερογιάννης .
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/05/3-2-768x1024.jpg)
Φορώντας το τιρκουάζ πουκάμισο της στολής και το σκουρο μπλέ γιλέκο που έφερε πάνω του το διακριτικό ταμπελάκι με το όνομα “Dimitris” , προσέφερε γλυκό parliaros στους επιβάτες και ένα βαθύ και ειλικρινές χαμόγελο. Μια κίνηση που ομολογουμένως ξάφνιασε όλους του επιβάτες , όταν συνειδητοποίησαν ότι πρόκειται για τον διευθύνοντα σύμβουλο της εταιρίας.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/05/4-3-768x1024.jpg)
« Δεν έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε υψηλόβαθμα στελέχη να αφήνουν το γραφείο του ς και να εξυπηρετούν τους πελάτες τους οι ίδιοι . Αναμφίβολά μια πολύ ωραία κίνηση με θετικό συμβολισμό» είπε ένας κύριος , απο την θέση 27D του αεροσκάφους.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/05/5-2-768x1024.jpg)
Από την ίδρυση της το 1999 με μόλις δύο αεροσκάφη , ο αείμνηστος Θόδωρος Βασιλάκης πίστευε στην μεγάλη διασύνδεση , από αέρος . Σήμερα η AEGEAN επιχειρεί με 76 αεροσκάφη σε 165 προορισμούς σε 47 χώρες. Επιπλέον δημιουργεί το πρώτο κέντρο συντήρησης πτητικών μέσων και το πρώτο κέντρο προσομοιωτών πτήσεων και εκπαίδευσης πληρωμάτων.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/05/6-1-1024x739.jpg)
«Σκοπός μας είναι να κάνουμε κάθε επιβάτη μας να νιώθει μοναδικός, Σημασίας για εμάς έχει πάντα το ταξίδι και η εξέλιξη είναι ο στόχος» αναφέρει ο πρόεδρος Ευτύχιος Βασιλάκης στο περιοδικό Blue.