Ιδιαίτερα θερμή υποδοχή επεφύλαξαν οι κάτοικοι του Αστυρακίου στον Δήμαρχο Μαλεβιζίου και επικεφαλής της παράταξης «Το Μαλεβίζι μπορεί» Μενέλαο Μποκέα.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2023/09/Αστυράκι-5-768x1024.jpg)
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2023/09/Αστυράκι-11-768x1024.jpg)
Το Δήμαρχο υποδέχτηκαν ο γνωστός αυτοδιοικητικός και πρώην αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου Ευριπίδης Κουκιαδάκης που έλκει την καταγωγή του από το Αστυράκι και κάτοικοι του χωριού που είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τα μέλη της παράταξης «Το Μαλεβίζι μπορεί».
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2023/09/Αστυράκι-10-1024x768.jpg)
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2023/09/Αστυράκι-7-972x1024.jpg)
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2023/09/Unknown-12-768x1024.jpeg)