Σε εκτεταμένη επιχείρηση εξωραϊσμού και αναβάθμισης του δυτικού τμήματος του Καράβολα προχώρησαν συνεργεία της Υπηρεσίας Καθαριότητας και της Υπηρεσίας Πρασίνου του Δήμου Ηρακλείου.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Karavolas1-1024x745.jpg)
Η συντονισμένη κοινή δράση των δύο Υπηρεσιών, η οποία πραγματοποιήθηκε το πρωί της Πέμπτης 8/2, αφορούσε τον εκτενή καθαρισμό του σημείου και τη φροντίδα του πρασίνου.
![](https://themakritis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Karavolas2-1024x683.jpg)
Ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, Περιβάλλοντος και Ενέργειας Νίκος Γιαλιτάκης υπενθύμισε με αφορμή τη συγκεκριμένη δράση, ότι η φροντίδα του δημόσιου υπαίθριου χώρου αποτελεί προτεραιότητα για τη δημοτική αρχή και παρότρυνε τους δημότες να διατηρούν το περιβάλλον καθαρό.